České Budějovice

Průběh našeho cvičení

Po vstupu do do-jo (místnost určená k cvičení) a uklonění se posadíme seiza (posed na kolenou a patách). Po podrobném vysvětlení principu dýchání do břicha a jeho zdravotních účincích, které nám podá "Ládín", zklidňujeme Svou mysl a tělo.

Následuje rozcvička, převážně pod vedením "Hraběte" nebo extrémnějšího (tvrdšího) a hodně pokročilého cvičence "Páji", při které se hlavně protahujeme a drobně posilujeme. Tvrdší posilování a jeho intenzitu necháváme na každém jedinci zvlášť.

Po rozcvičce se zahřejeme při randory (boj s lehkým kontaktem) nebo procvičujeme techniky (kihon) a to buď samostatně nebo ve dvojicích. Hlavně se soustředíme na správné provedení technik, čímž šetříme své tělo, klouby, svaly apod. Karate cvičíme převážně pro jeho lehkost a ladnost provedení, účelnost a dynamiku.

Necvičímě jen Shotokan, ale čerpáme i z jiných bojových umění. Hlavně vše provádět jednoduše, účelně a zábavně. Při našem cvičení neočekávejte žádný dril, křik a jiné příliš drsné přístupy. Všichni se snažíme být v pohodě a navzájem si pomáhat, radit a zlepšovat se.

Před koncem si dáme lehké kumite, při kterém vás mile rád prověří "Samuraj" a hned zjistíte, co vše jste zanedbali nebo naopak, v čem jste se zlepšili.

Na konec cvičíme sestavy kata v tradičním provedení, to znamená, jak dynamicky, tak i v podobě tai-chi. Úplně na závěr si sedneme do seiza a opětovně zklidníme ducha i tělo.

Závěrem: Baví nás cvičit karate, ducha, pomalu stárnoucí tělo a udržovat si dobrou náladu. Proto se nebojte přijít mezi nás, muži, ženy, začátečníci, pokročilí, starší, mladší i děti!

Dan Hala

twitter facebook youtube